İş avantajları hakkında eksiksiz bir rehber

Work Perks programını uygulamak ister misiniz?

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Çalışan ikramiyeleri, şirketlerin çalışanlarına sunduğu ek avantajlardır. Bunlar, ikramiyeler veya zamlar gibi finansal teşvikler veya etkinliklere ücretsiz bilet veya ekstra tatil günleri gibi finansal olmayan avantajlar şeklinde olabilir. Çalışan ikramiyeleri, daha üretken ve daha mutlu bir işgücüne yol açacak şekilde moral ve motivasyonu artırmak için tasarlanmıştır. Günümüzün rekabetçi iş piyasasında, çalışanlara ikramiyeler sunmak, şirketlerin kendilerini rekabette öne çıkarmalarının ve en iyi yetenekleri çekmelerinin bir yoludur.

Şirketler neden çalışma avantajları sunuyor?

Şirketler çeşitli nedenlerle iş avantajları sunar. Belki de en bariz sebep, çalışanları çekmek ve elde tutmaktır. Rekabetçi bir iş piyasasında, şirketlerin üst düzey yetenekleri cezbetmek için genellikle ekstra teşvikler sunması gerekir. Ve bu yeteneğe sahip olduklarında, daha fazla avantaj sunan başka bir şirkete gitmemeleri için onları mutlu tutmaları gerekir. İş avantajları, çalışanların moralini yükseltmeye ve üretkenliği artırmaya da yardımcı olabilir. Çalışanlar takdir edildiğini ve değer verildiğini hissettiklerinde, işlerine daha fazla odaklanırlar ve hastalanma ya da uzun süreli ara verme ihtimalleri daha düşüktür. Son olarak, çalışma avantajları, müşteriyi elde tutma aracı olarak da kullanılabilir. Çalışanlarınız mutluysa, müşterilerinizin geri gelmesini sağlayabilecek mükemmel müşteri hizmeti sunma olasılıkları daha yüksektir.

Şirketler tarafından sunulan en iyi çalışan ikramiyeleri nelerdir?

Dışarıda pek çok çalışanlara sağlanan fayda sağlayıcı var, ancak hepsi eşit yaratılmamış. Bazıları diğerlerinden daha kapsamlı paketler sunar ve bazıları daha ekonomiktir. Göz önünde bulundurulması gereken en iyi çalışanlara sağlanan fayda sağlayıcılardan bazıları şunlardır:

Sağlık sigortası: Bu, çalışanların alabileceği en önemli avantajlardan biridir ve aynı zamanda en pahalı olanlardan biridir. Bir sağlayıcı seçmeden önce alışveriş yaptığınızdan ve fiyatları karşılaştırdığınızdan emin olun.

Diş ve görme sigortası: Bu iki sigorta türü genellikle bir arada sunulur ve rutin bakım maliyetlerinin karşılanmasında çok yardımcı olabilirler. Yine, bir sağlayıcı seçmeden önce oranları karşılaştırmak önemlidir.

401(k) planları: Bir 401(k) planı, emeklilik için tasarruf etmenin harika bir yolu olabilir ve birçok işveren, belirli bir yüzdeye kadar buna uygun katkılar sunar. Bu, şirketiniz sunuyorsa özellikle değerli bir avantajdır.

Esnek harcama hesapları: Esnek bir harcama hesabı (ÖSO), uygun tıbbi veya çocuk bakımı giderlerini karşılamak için vergi öncesi parayı bir kenara ayırmanıza olanak tanır. Bu, bu maliyetlerden tasarruf etmenin harika bir yolu olabilir ve uygun harcamalarınız varsa dikkate alınması gereken bir şeydir.

Çalışanlara yardım programları: Pek çok şirket, sosyal yardım paketlerinin bir parçası olarak çalışanlara yardım programları (EAP’ler) sunmaktadır. Bu programlar, kişisel veya işle ilgili sorunlarla mücadele eden çalışanlar için gizli danışmanlık ve destek hizmetleri sağlar.

En iyi çalışanlara sağlanan fayda sağlayıcıları

MantraCare, çalışanlara sağlanan faydaların lider sağlayıcısıdır. Çalışan yardım programları, Stepathlon, Kurumsal Yoga, Fizik tedavi, kronik durum tersine çevirme (Diyabet ve Hipertansiyon için), meditasyon, iş danışmanlığı ve daha fazlası gibi çalışanlar için çok sayıda avantaj sunarlar.

Humana, hem işverenler hem de çalışanlar için büyük bir sağlık sigortası ve diğer avantajlar sağlayıcısıdır. Makul bir maliyetle kaliteli kapsama sağlama konusunda iyi bir üne sahiptirler. Buna ek olarak, işverenlerin yan hak paketlerini işgücünün ihtiyaçlarına göre uyarlayabilmeleri için çok çeşitli kapsam seçenekleri sunarlar.

UnitedHealthcare, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sağlık sigortası sağlayıcılarından biridir. İşverenlerin çalışanları için doğru olanı bulabilmeleri için çeşitli planlar ve kapsam seviyeleri sunarlar. Ek olarak, müşteri hizmetleri ve talep işleme konusunda iyi bir üne sahiptirler.

Çalışan Primlerinin Maliyeti

Bir Çalışan ikramiyesinin maliyeti, sağlayıcıya, şirketin büyüklüğüne ve sunulan hizmetlere göre değişir.

Çalışan ikramiyeleri, ücretli izinden ücretsiz atıştırmalıklara ve içeceklere kadar birçok farklı biçimde olabilir. Bu faydaların maliyeti büyük ölçüde değişebilse de, yakın tarihli bir araştırmaya göre, çalışan ikramiyelerinin ortalama maliyeti yılda 1.247 dolardır. Bu rakam, sağlık sigortası ve emeklilik yardımları gibi hem zorunlu hem de isteğe bağlı ikramiyeleri içerir.

MantraCare, çalışan başına 3 dolardan başlayan planlarla en uygun maliyetli çalışanlara sağlanan fayda sağlayıcılardan biridir.                                                 

Try MantraCare Wellness Program free

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.