""

Kurumsal Yoga Programları hakkında eksiksiz bir rehber

Kurumsal yoga programını uygulamak ister misiniz?

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

İşyeri yoga programları, kurumsal dünyada giderek daha popüler hale geliyor. Artık birçok şirket, zindeliği teşvik etmenin ve üretkenliği artırmanın bir yolu olarak çalışanlarına yoga dersleri veriyor. Yoganın stresi azalttığı, zihinsel netliği ve odaklanmayı iyileştirdiği ve enerji seviyelerini artırdığı gösterilmiştir. Bu avantajlar, özellikle hızlı tempolu, yüksek basınçlı ortamlarda çalışanlar için yararlı olabilir. İşyeri yoga programları, bireysel sağlığı iyileştirmenin yanı sıra bir kuruluş içinde daha olumlu ve destekleyici bir kültür yaratabilir.

Çalışanlara Yoga sunmanın faydaları nelerdir?

Yoganın hem zihin hem de beden için çok sayıda fayda sağladığı gösterilmiştir. İşverenler için iş yeri yogası sunmak, çalışanlarının sağlığını ve esenliğini desteklemek için mükemmel bir yol olabilir. Yoga, stres düzeylerini azaltmaya, odaklanma ve konsantrasyonu geliştirmeye ve enerji düzeylerini artırmaya yardımcı olabilir – bunların tümü işyerinde üretkenliği artırabilir. Ek olarak, yoga esnekliği ve gücü geliştirmeye ve daha iyi bir duruşu desteklemeye yardımcı olabilir – bunların tümü işle ilgili yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Nihayetinde, işyeri yogası sunarak, işverenler daha sağlıklı ve daha üretken bir iş gücü yaratabilir.

Kurumsal Yoga nasıl çalışır?

Nerede olursanız olun, ofis konumunuzda Yoga seansı düzenleyebilirsiniz. Ofiste uygulanabilecek çeşitli Yoga pozları vardır, örneğin:

chair yoga
Chair Yoga
Rapid Yoga
Rapid Yoga
Sukham Vyam
Sukham Vyam

Kurumsal yoga, stresi azaltmak ve üretkenliği artırmak için harika bir yoldur. Çalışanların kendilerini daha rahat ve odaklanmış hissetmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca kurumsal yoga, çalışanların iş günlerinde hissettikleri stres miktarını azaltmaya yardımcı olabilir. Kurumsal yoga, çalışanlar arasındaki iletişimi ve işbirliğini geliştirme potansiyeline de sahiptir.

En İyi Kurumsal Yoga çözümü sağlayıcıları

MantraCare, şirketler için Kurumsal Yoga programları için tercih edilen satıcıdır. Çalışanlar için hem çevrimiçi hem de çevrimdışı Yoga seansı sunarlar. Eğitmenleri, ofis yoga seanslarını organize etme konusunda eğitilmiştir.
Sandalye yogası, hızlı yoga, Sukham Vyam, Hot yoga, Blackswan, Kundalini, Bikram, Face yoga, Vinyasa, Ashtanga, Yin & Prenatal yoga gibi 80’den fazla yoga pozu arasından seçim yapabilirsiniz.
MantraCare ayrıca EAP, fitness programları, Steps challenge, Fizik tedavi, Kadın sağlığı, kronik durum tersine çevirme (Diyabet ve Hipertansiyon için), meditasyon ve iş danışmanlığı gibi sağlıklı yaşam programları sunar.

Breathe, işyeri yoga programları da dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunan kurumsal bir sağlık şirketidir. Programları, çalışanların stresi yönetmesine, üretkenliği artırmasına ve stresi azaltmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

CorePower Yoga, iş yeri yoga çözümleri için bir başka mükemmel seçenektir. Çalışan sağlığını ve refahını iyileştirmek için tasarlanmış çeşitli sınıflar ve programlar sunarlar. Eğitmenleri deneyimli ve sertifikalıdır ve para iade memnuniyet garantisi sunarlar.

Kurumsal Yoga programlarının fiyatlandırması

Kurumsal Yoga programlarının maliyeti, sağlayıcıya, şirketin büyüklüğüne ve sunulan hizmetlere göre değişecektir.

Çoğu kurumsal yoga programı, sınıf başına 50-200 ABD Doları aralığındadır. Bir yoga programı uygulamak isteyen işletmeler için, her ikisine de uyan bir program bulmak için çalışanlarının bütçesini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak önemlidir.

MantraCare, çalışan/oturum başına 3 ABD dolarından başlayan fiyatlarla en uygun maliyetli Kurumsal Yoga programları sağlayıcılarından biridir.

Try MantraCare Wellness Program free

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.